Ange ett värde

Ta kontakt

Diversehandeln för alla våra trailrar, tankbilar och speciella behov av utrustningar. Kontakta er expert.

Hos TIP prioritererar vi våra kunder först. Vi strävar efter att guida dig på bästa möjliga vis, för att hitta en lösning som passar dina behov.

Om du önskar att få en offert var vänlig fyll i nedanstående formulär, så tar vi kontakt med dig inom kort.

Ange ett värde
Ange ett värde
Ange ett värde
Ange ett värde
Ange ett värde
Fyll i en giltig emailadress
Fyll i ett giltigt nummer, max 13 tecken
Ange ett värde

TIP Försäljning Sverige

Tomas Lévai
Sales Director
Mobile: +46 (0)738 676858
Email: tomas.levai@tipeurope.com

Therese Gudmundsson
Area Sales Manager
Mobile: +46 (0)721 453777
Email: therese.gudmundsson@tipeurope.com

Jonas Hansson
Area Sales Manager
Mobile: +46 (0)721 470387
Email: jonas.hansson@tipeurope.com

Håkan Bårring
Key Account Manager
Mobile:+46 (0) 725239320
Email: hakan.barring@tipeurope.com

Eric Lans
Key Account Manager
Mobile:+46 (0) 720198116
Email: eric.lans@tipeurope.com

Mie Mortensen
Inside Sales specialist
Mobile: +46 (0) 727 283302
Email:Marie.Mortensen@tipeurope.com

FÖRSÄLJNING BEGAGNAT:

Birgitte Van Leeuwen
Remarketing Manager, Nordic
Mobile: +45 2031 6372
Email: birgitte.van.leeuwen@tipeurope.com

Donny Olsson
Remarketing 
Mobile:+46 (0)707 279686
Email: donny.olsson@tipeurope.com

Customer Service Sverige

Martin Nielsen
Country Operations Manager
Mobile:+46 73 868 1815
Email: martin.nielsen1@tipeurope.com

Anna Svensson
Operations Assistant
Mobile: +46 70 438 5507
Email: Anna.Svensson@tipeurope.com

Carla Marcovic
Operations Assistant
Mobile: +46 76 495 0139
Email: carla.marcovic@tipeurope.com

Daniel Persson
Operations Assistant
Mobile: +46 72 145 0143
Email: daniel.persson@tipeurope.com

Martin Hjorth
Fleet Manager
Mobile:+46 72 145 0131
Email: martin.hjorth@tipeurope.com

Fredrik Landgren
Fleet Maintenance Manager
Mobile: +46 72 251  7357
Fredrik.Landgren@tipeurope.com

Benni Matthiesen
Fleet Controller
Mobile: +46 76 495 5136
Email:benni.matthiesen@tipeurope.com

Hampus Persson
Fleet COntroller
Mobile: +46 70 811 4331
Email: hampus.persson@tipeurope.com

Anton Malander
Fleet Controller
Mobile: +46 73 593 1309
Email: anton.malander@tipeurope.com

Patrick Bremer
Fleet Controller
Mobile: +46 70 661 3345
Email: patrik.bremer@tipeurope.com

Jonathan Goude
Fleet Maintenance Administrator / Fleet Controller
Mobile: +46 70 629 5290
Email: jonathan.goude@tipeurope.com

Verkstäder Sverige

Jörgen Karlsson
Workshop Leader Sweden
Mobile: +46 72 145 0137
Email: joergen.karlsson@tipeurope.com

HELSINGBORG WORKSHOP: Vägbeskrivning
Mikael Hasselgren
Workshop Manager Helsingborg
Mobile: +46 (0)76 720 9947
Email: mikael.hasselgren@tipeurope.com
Workshop Email: HBG.Workshop@tipeurope.com

JÖNKÖPING WORKSHOP: Vägbeskrivning
Hampus Käll
Workshop Manager Jönköping
Mobile: +46 (0)72 147 1008
Email: hampus.kaell@tipeurope.com
Workshop Email: JKP.Workshop@tipeurope.com

GÖTEBORG WORKSHOP: Vägbeskrivning
Ken Wennberg
Workshop Manager Göteborg
Mobile: 
Email: ken.wennberg@tipeurope.com
Workshop Email: GBG.Workshop@tipeurope.com

 

Ekonomiavdelning SE

Kontakt:

Annette Ström, Financial Manager SE & FI

+46 42 4507600 / finance.se@tipeurope.com 

 

Regionalt huvudkontor

Lastbilar

TIP erbjuder nu leasing och uthyrning av lastbilar. Vi har samarbetsavtal med de flesta större lastbilstillverkare och har därför ett brett produktutbud!Kontakta oss och ta reda på mer om hur vi kan hjälpa dig.

Gardintrailer

En gardintrailer är den vanligaste typen av släpvagnar. Den har flexibla sidor (gardiner) och passar nästan alla transporter.

Thermotrailer

En thermotrailer är en isolerad låda som är utrustad med en temperaturkontrollanordning.

Tanktrailer

En tanksläp/-trailer är ett vägfordon som kan bära vätskor eller pulver.

Chassi

Ett containerchassi är en trailerram som kan bära behållare.

Dolly

En dolly är den optimala enheten för att skapa 25,25 meters kombinationer till största flexibilitet

Skåptrailer

Ett skåp är en av de vanligaste släpvagnarna inom vägtransportindustrin. Det är en säker lösning för transport av värdefull eller känslig last.

Växelflak thermotrailer

En byte av växelflaksfrys är en utbytbar fraktbehållare med en temperaturkontrollanordning som enkelt kan separeras från bäraren.

Växelflak gardintrailer

En växelflak gardintrailer är en utbytbar fraktbehållare med flexibla sidor (gardiner) som enkelt kan separeras från bäraren.

Växelflak stål

Ett växelflak är en utbytbar fraktbehållare som lätt kan separeras från bäraren.

Växelflak tilt

En byte av kupé är en utbytbar fraktbehållare, med flexibla sidor (gardiner), som enkelt kan separeras från bäraren.